advertise

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

در بین کشورهای اروپایی، آلمان در جهت پذیرش دانشجویان بین المللی از مجبوبیت خاصی برخوردار است و بسیاری از دانشجویان ایرانی بدلیل صنعت پیشرفته آلمان، کیفیت بالای آموزش و قانونمند بودن این کشور، تمایل به ادامه تحصیل در آلمان(قلب تپنده اروپا) را دارند. آلمان با دارا بودن بیش از ۴۰۰ مرکز آموزشی و بیش از دو میلیون دانشجو، این کشور را به کشوری محبوب و منحصر به فرد برای تحصیل تبدیل کرده است. یکی از ویژگی های مهم انتخاب آلمان برای تحصیل، رایگان بودن آن است. شایان ذکر است که منظور از رایگان بودن این نیست که شما هیچ مبلغی را پرداخت نمی کنید، بلکه منظور اینست که شهریه پرداختی دانشگاه های آلمان بسیار ناچیز است که اصلا به چشم نمی آید. شما در حین تحصیل می توانید در شهرهای آلمان مشغول به کار شوید تا از پس هزینه های زندگی بر بیایید.


تحصیل در دوره کارشناسی در آلمان

برای ورود به دانشگاه های آلمان، شما باید دارای مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی معتبر باشید. جهت ورود به دانشگاه ابتدا باید پس از یک آزمون ورودی و قبولی در آن، به مدت یکسال در کالج تحصیل نمایید که معمولا هزینه تحصیل در کالج ها، هر ترم حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو می شود. پس از شرکت در دوره های کالج، شما باید در آزمون FSP شرکت کنید. این آزمون مختص متقاضیان خارجی می باشد که پس از قبولی وارد دانشگاه می شوند. کالج های آلمان، شامل سه دوره می باشند: T_Course,M_Course, W_Course. بطور معمول دوره کارشناسی شش ترم معادل سه سال تحصیلی می باشد اما در دانشگاه های هنر و موسیقی طول تحصیلی ۴ سال می باشد. دانش زبان آلمانی فرد متقاضی بسیار حائز اهمیت است، بنابراین سطح زبان آلمانی شما می بایست در سطح B۲ باشد. همچنین با داشتن مدرک آیلتس با نمره بالای ۶ می توان وارد کالج شد

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در آلمان

برای ادامه تحصیل از کارشناسی به کارشناسی ارشد، حتما رشته انتخابی باید مرتبط با رشته کارشناسی باشد. مدرک زبانی مدنظر دانشگاه های المان، آلمانی و یا انگلیسی می باشد. پس فرد متقاضی باید یا دانش زبانی سطح B۲ داشته باشد و یا آیلتس با حداقل نمره ۶.دوره کارشناسی ارشد بسته به نوع رشته شما، بین یک تا دو سال طول می کشد. بسته به نوع دانشگاه و تصمیمات ان دانشگاه شاید شما ملزم به پاس کردن پیش نیاز باشید که می تواند طول دوره تحصیلی را قدری طولانی تر کند.اگر سطح زبانی شما به نمره کافی نرسیده باشد، می توانید در دانشگاه مورد نظر خود دوره های زبان را بگذرانید اما این پروسه مستلزم پرداخت هزینه می باشد.

کار حین تحصیل در آلمان

دانشجویان با ۲۰ ساعت کار در هفته می توانند هم ادامه تحصیل دهند و هم هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند. با تحصیل در دانشگاه های خصوصی بدلیل بالابودن هزینه هایش، با کار در تمام هفته نمی توان براحتی از پس هزینه های زندگی برآمد.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.